Rebrather TeamW jeden z pięknych, słonecznych weekendów odbyło się w naszym Centrum Nurkowym Płetwal i Akademii Instruktorów Nurkowania H2O całkiem niecodzienne wydarzenie, nadszedł bowiem dzień wręczenia nagród w ogłoszonym wcześniej konkursie. Konkurs dotyczył hasła- podpisu do zdjęcia zachęcającego do spróbowania czegoś całkiem niesamowitego – nurkowania na Hollis Explorer Rebreather.

 

Zwycięskie hasło – ZANURZ SIĘ W CISZĘ - towarzyszyło nam przez cały dzień. Zwyciężczyni, autorka hasła Beata oraz trzy wyróżnione nurkinie: Agnieszka, Kinga oraz Dorota, razem z nami cały dzień poznawały uroki do tej pory nieznanej formy nurkowania REBREATHERÓW. Najpierw kobieco – ogrodowo – huśtawkowo - kawowa część teoretyczna, na której rozwialiśmy mity dotyczące budowy i działania rebreatherów, oswoiliśmy dziewczyny z nowymi elementami sprzętu, cały czas świetnie się przy tym bawiąc, odkryliśmy kilka całkiem oczywistych życiowych prawd, jak tą że facet jest jak sensor tlenowy ;)

Po części teoretycznej, którą prowadził PADI Course Director Maciej Jurasz, przyszedł czas na główny punkt, czyli: REBREATHEROWE NURKOWANIE. Pierwsze zanurzenie, pierwsza pływalność, pierwsze oddechy, wszystko inne niż do tej pory, szczególnie oddechy, które są ciepłe i nawilżone, w odróżnieniu od suchych i zimnych na obiegu otwartym. Pod wodą dziewczyny poruszały się w towarzystwie instruktorów rebreatherowych Macieja Jurasza i Jarka Rzytki, dzięki którym podwodna przygoda nabrała zupełnie innych dźwięków i barw, od ciszy bez bąbli po dotyk szczupaka, który nie do końca wiedział, o co chodzi, kiedy głaska go nurek niepuszczający bąbelków.

Po wynurzeniach, błyszczące oczy dziewczyn oraz radosne „Chcę jeszcze!” jednoznacznie świadczyły o tym, że to jedynie dopiero początek tej „cichej” przygody. Po powrocie do centrum nurkowego, cały czas podekscytowana grupa, wymieniała doświadczenia mniej i bardziej nurkowe przy pysznym grillu. Najlepszym podsumowaniem niech będzie wiadomość otrzymana od jednej z uczestniczek - Agnieszki:

                „Oczywiście, gdy pojawiła się opcja zetknięcia z nowym sprzętem i możliwość przekroczenia o krok własnych barier, moja ekscytacja przed dniem realizacji szkolenia, czyli „Wielką Sobotą” trwała cały tydzień. Moje doświadczenia z rebreatherem do tej pory były czysto teoretyczne, zasłyszane, a cała wiedza pochodziła z różnych mniej lub bardziej fachowych źródeł internetowych. W skrócie mówiąc rebreather był dla mnie urządzeniem niedostępnym, owianym tajemnicą, z wieloma krążącymi mitami. Natomiast dzięki fantastycznej inicjatywie Centrum Nurkowego Płetwal miałam możliwość rozwiać swoje wątpliwości i doświadczyć nowej jakości nurkowania, jaką są rebreathery.

                No i nadszedł ten moment, fantastyczne przygotowanie teoretyczne i wejście do wody, nagle wszystkie obawy się ulotniły, a w to miejsce pojawiła się frajda oraz świadomość, w ustach wcale nie jest sucho i chłodno, bąbli brak, wygodnie i lekko, łatwe w obsłudze urządzenie. No i stało się, poczułam magię, kiedy mogłam dotknąć szczupaka, który grzecznie dał się posmyrać po brzuchu nie uciekając.

                Jak jest się przyzwyczajonym do tradycji, a nagle pojawia się możliwość dłużej, lepiej i z większą energią, to jak tu się nie zakochać. W skrócie, miłość od pierwszego oddechu :)

                Wielkie podziękowania dla Macieja, Jarka, Ireny i całego Płetwala wraz z Akademią H2O za genialną inicjatywę i niesamowitą przygodę.”

My wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie w konkurs, osób wysyłających propozycje hasła było bardzo dużo, dlatego skład sędziowski miał trochę problemów z wytypowaniem tego jedynego najlepszego, stąd cztery nagrody nurkowe, a nie jedna. Zwycięzcą: Beacie, Agnieszce, Kindze, Dorocie – serdecznie gratulujemy i serdecznie pozdrawiamy, dziękując za świetny nurkowy dzień w Waszym niesamowitym towarzystwie. Jesteśmy przekonani, że ten bardzo wyjątkowy dzień zapadnie uczestniczkom w pamięć na długo i jeszcze zrobimy wspólne piękne nurkowania razem.

Zapraszamy Was do uczestnictwa w kolejne realizowane przez nas projekty, wydarzenia, konkursy.

 

Do zobaczenia nad i pod wodą

Zespół szkoleniowy Maciej, Jarek, Irena