W tak intensywnych szkoleniach, jakimi są programy instruktorskie, bardzo istotną rzeczą jest odpowiednia logistyka przeprowadzanych szkoleń, a wiec lokalizacja obiektów potrzebnych do zrealizowania pełnego szkolenia. Tutaj każdy dzień jest ważny, każda godzina cenna. Program zakłada maksymalne wykorzystanie czasu, który mamy do dyspozycji. Ramowo dzień szkoleniowy trwa od 7.30 do 19.30, ale w praktyce każdego dnia po ukończonych zajęciach są korepetycje, które sprawiają, iż kandydaci kładą się spać o godzinie 23, albo i później. Nie bez przyczyny hasło potocznie definiujące kursy instruktorskie brzmi: „Spanie na kursie, jest bezczelnością” ;)

Akademia H2O swoją logistykę opiera głównie o miasto Poznań, choć prowadzimy też kursy instruktorskie w innych częściach Polski oraz w innych krajach. Zawsze staramy się, aby logistyka szkolenia była jego mocną stroną. Poniżej przedstawiamy trzy najbardziej popularne lokalizacje, w których realizujemy programy instruktorskie.

Lokalizacja główna: Poznań – Chyby

Tutaj korzystamy z obsługi i infrastruktury Centrum Nurkowego Płetwal Poznań. W Płetwalu mamy do dyspozycji sale wykładową, sprężarkę, serwis, wypożyczalnię, prysznic oraz aneks kuchenny. Jest możliwość noclegu w centrum nurkowym.

Bliskość miasta sprawia, że mamy uproszczoną logistykę korzystania z basenu, gdyż jest on położony 9km od Płetwala i docieramy do niego drogą szybkiego ruchu w około 8minut. Jeśli chodzi o wody otwarte, to do dyspozycji mamy trzy lokalizacje: 0,5km(5minut drogi) j.Kierskie; 13km jest j.Lusowskie(20minut drogi) oraz 100km j.Powidz (1h drogi autostradą).

Zakwaterowanie i Poznań to oczywiście same zalety, gdyż zaspokoimy każdą potrzebę mieszkaniową od hosteli, przez motele po hotele w dowolnym standardzie obsługi i ceny. Wyżywienie standardowo w tej lokalizacji jesteśmy sami w stanie zatroszczyć się o śniadanie i kolację, natomiast obiad może być w postaci cateringu.

Alternatywna lokalizacja Poznań – Pleszew

W tej lokalizacji są idealne warunki szkolenia, gdyż obiekt jest w 100% przygotowany na obsługę nurków i gości. Do dyspozycji mamy salę wykładową, sprężarkę, serwis. Obiekt jest w pełni przygotowany pod noclegi, w naprawdę dobrym standardzie. Logistyka jest uproszczona ze względu na to, iż na obiekcie znajduje się basen dla płetwonurków głęboki na 2,2m. Wyżywienie jest również serwowane na obiekcie.

Przejazd na wody otwarte - j.Powidz 50km (1h drogi).

Alternatywna lokalizacja Poznań - Ogrody

Jest to drugi odział Centrum Nurkowego Płetwal, znajdujący się w poznańskiej dzielnicy Ogrody. Do dyspozycji mamy tutaj salę wykładową, sprężarkę, serwis oraz aneks kuchenny.

Położenie obiektu bezpośrednio w Poznaniu sprawia, że jesteśmy usytuowani zaledwie 1km od basenu i docieramy do niego w granicach trzech minut. Jeśli chodzi o wody otwarte, czyli zajęcia na jeziorze, to do dyspozycji mamy trzy lokalizacje: 9km(10minut drogi) jest j.Kierskie; 19km jest j.Lusowskie(25minut drogi) oraz 90km j.Powidz (1h drogi autostradą).

Zakwaterowanie wygląda identycznie jak w lokalizacji głównej Płetwala, czyli od hosteli, przez motele po hotele w dowolnym standardzie obsługi i ceny. Standardowo w tej lokalizacji jesteśmy w stanie zatroszczyć się o śniadanie i kolacje we własnym zakresie, natomiast obiad może być w postaci cateringu z dowolnej restauracji, bistro czy pizzerii.